آکاایران: آیا شما به خوبی ماه ها را پشت سر گذاشته و به موعد مقرر زایمان خود نزدیک می شوید؟ آیا نوزاد شما واقعا برای ورود به این جهان عجله دارد؟ وارد کردن نیروهایی کمکی بیشتر به رحم مادر می تواند باعث تجربه زایمان طبیعی سریع تری در مادر باردار شود، به ویژه برای مادرانی که اولین بار است مادر شدن را تجربه می کنند. در این مادران، در مواردی که نوزادشان آماده تولد باشد، پزشک یا مامای معالج از نیروی اضافی برای تسریع روند زایمان طبیعی استفاده خواهد کرد.
در این مقاله، شما را راهنمایی خواهیم کرد، تا از همه نکات و مواد غذایی که می تواند سبب القا سریع روند زایمان طبیعی در مادر باردار شود، آگاه شوید.

bxs1

به خاطر داشته باشید که همواره بهتر است نظر پزشک معالج خود را مانند ماه های گذشته، در هنگام نزدیک شدن به موعد مقرر زایمان هم در همه موارد جویا شوید، مخصوصا اگر می خواهید کاری را برای اولین بار در دوران بارداری، به طور خودسرانه انجام دهید. فراموش نکنید که تلاش برای به کارگیری تکنیک های مختلف القا روند زایمان طبیعی، فاقد توصیه های مناسب پزشکی می تواند کار بسیار خطرناکی هم برای سلامتی خودتان و هم فرزندتان باشد.
با این حال، اگر شما به عنوان یک مادر باردار، خودتان برای تولد نوزاد تصمیم گیری می کنید، و یا با حمایت یک مامای سنتی می خواهید فرزندتان را در خانه به دنیا بیاورید، می توانید از مصرف غذاهای خاص برای القای روند زایمان طبیعی و راحت استفاده کنید.

مصرف کدام غذاها می تواند مادر باردار را وادار به زایمان طبیعی و راحت کند؟

تا به امروز، تحقیقات علمی هیچ ماده غذاهایی را تایید نکرده اند که برای القای زایمان طبیعی در مادران باردار موثر باشد. به همین دلیل است که به مادران باردار توصیه می شود تا حتما نظر پزشک معالج خود را قبل از استفاده از هر گونه مواد غذایی جویا شوند.
برخی از مواد غذایی که تصور می شود در القا روند زایمان طبیعی موثر باشند، در ادامه این مقاله بیان شده است. این مواد غذایی عبارتند از:

bxs2

همان طور که می دانید شیرین بیان سیاه به طور کلی برای جلوگیری از سوزش سر دل و برای از بین بردن شرایط ناجور معده مورد استفاده قرار می گیرد. شیرین بیان به عنوان ماده ای شناخته شده است که حاوی glycyrrhizin می باشد و تمایل بدن فرد باردار را به ترشح استروژن بیشتر تشویق نموده و بر ضد استروژن اثر خواهد کرد که به نوبه خود می تواند باعث تحریک انقباضات رحمی هم در مادران باردار شود. به همین دلیل است که مصرف شیرین بیان سیاه ممکن است روند زایمان طبیعی در مادر باردار را جلو بیاندازد . با این حال، مصرف آن در مقادیر زیاد هم برای هرکسی خطرناک است. به همین دلیل، بهتر است نظر پزشک معالج خود را قبل از امید بستن به اثرات آن بپرسید.

bxs3

آناناس میوه ای گرمسیری است و به عنوان ماده ای شناخته شده است که توانایی زیادی برای نرم کردن دهانه رحم در مادران باردار دارد. در نتیجه، مصرف آناناس باعث تحریک بیشتر انقباضات عضلات رحمی مادر به منظور القای روند زایمان طبیعی خواهد شد. اگر شما به عنوان یک مادر باردار از آناناس برای القای روند زایمان طبیعی خودتان استفاده می کنید، بهتر است آن را به فرم تازه مصرف نمایید، چون مصرف آناناس کمپوت شده و فرآیندهای دیگر آن در دوران بارداری، می تواند باعث کاهش محتوای آنزیم بروملین شود که مسئولیت تحریک انقباضات رحمی را بر عهده دارد.

bxs4

همان طور که می دانید استفاده از مواد غذایی مکزیکی که با ادویه های تند درست شده اند و بسیاری از غذاهای ادویه دار تند دیگر به القای روند زایمان طبیعی در مادران باردار کمک می کند. با این حال، هیچ شواهد علمی برای حمایت از این ادعا موجود نیست. مطالعه مقاله ای که در مجله «تولد» منتشر شده است، نشان می دهد که حدود 9/10 درصد از زنان باردار با مصرف مواد غذایی تند در دوران باردار، به منظور القای روند زایمان طبیعی خود موفق بوده اند.

bxs5

بسیاری از ماماها و پزشکان معتقدند که استفاده از روغن کرچک برای القای روند زایمان طبیعی موثر است. با این حال، توصیه می شود که شما به عنوان یک مادر باردار از این ماده برای القاء روند طبیعی زایمان خود، قبل از رسیدن به موعد مقرر استفاده نکند، چون در برخی موارد استفاده از روغن کرچک می تواند سبب کم آبی بدن و شل شدن مدفوع شود و حتی ممکن است در مورد القای روند زایمان طبیعی کاری از پیش نبرد.

bxs6

اعتقاد بر این است که بادمجان پارمسان یکی دیگر از مواد غذایی است که باعث وقوع زایمان طبیعی در مادران باردار می شود. با این حال، تاکنون هیچ توضیحی معتبر علمی و یا تئوری برای حمایت از چگونگی عملکرد آن موجود نیست. اما ادویه هایی که بخشی از مواد اولیه برای تهیه این ماده غذایی هستند به خصوص ریحان و پونه کوهی، منجر به انقباضات رحمی بیشتر در مادر ان حامله شده و روند زایمان طبیعی سریع تری را به ارمغان خواهند آورد.

خوراکی هایی که بدن را به زایمان طبیعی سریع وادار میکند   - آکازایمان طبیعی

bxs7

در حالی که مکانیسم دقیقی از به کار بردن چای برگ تمشک قرمز ، برای القاء روند زایمان طبیعی دیده نشده است، اما مطالعات نشان داده است که مصرف این چای می تواند زمان زایمان طبیعی را در مادران حامله فراتر از حد تصور کاهش دهد. اعتقاد بر این است که مصرف این چای کمک می کند تا تحریک انقباضات رحمی و تن این انقباضات در بدن مادر افزایش بیشتری یابد.

اما به یاد داشته باشید که به منظور کاهش هر گونه خطرات بهداشتی بالقوه در خود و فرزندتان، بهترین کار این است قبل از مصرف هر نوع ماده غذایی برای القاء روند زایمان طبیعی خود، حتما با پزشک معالجتان مشاوره کنید.

خواندن زایمان طبیعی آسانتر با مصرف روغن پامچال و چای تمشک بیشتر به شما کمک خواهد کرد.

.

منبع : mamanam.com