آکاایران: زمان تخمک گذاری برای بارداری

تخمک گذاری برای بارداری زنان بسیار مهم است . برای تمام خانم ها خوب است که چرخه زمانی باردار شدن خود و پنجره زمانی که می توانند باردار شوند را بدانند. دانستن طول متوسط چرخه تخمک گذاری شما مهم است. روز اول شما همیشه اولین روز از دوره بارداری شما است، بنابراین می توانید طول چرخه خود را به عنوان چند روز از شروع یک دوره تا شروع دوره بعدی خود محاسبه کنید.

زمانی که بدانید چرخه شما چقدر طول می کشد، می توانید محاسبه کنید که چه روزی احتمالا تخمک گذاری خواهید بود. دکتر Alyssa Dweck، یک متخصص زنان در نیویورک، می گوید : اگر شما فردی هستید که چرخه های منظم ماهانه دارد و به طور متوسط 28 روز طول می کشد، پس از آن می توانید انتظار داشته باشید که روز ۱۴ را بی کار بمانید و یا چند روز وقت بگذارید.

بهترین زمان تخمک گذاری برای بارداریبهترین زمان تخمک گذاری برای بارداری

زمان دقیق تخمک گذاری برای بارداری

از آنجا که زمان تخمک گذاری می تواند تا چند روز دیگر تغییر کند، می تواند حتی با یک چرخه منظم ماهیانه، مشخص کند که از آن زمان که انتظار می رود تخمک به مدت دو روز برای لقاح آماده باشد و یا حتی دو روز بعد از آن ، شما حدود یک پنجره پنج یا شش روزه در چرخه خود داشته باشید زمانی که بارداری می تواند رخ دهد.

اسپرم باید یک تخمک را در عرض ۱۲ تا ۲۴ ساعت بارور کند که از تخمدان آزاد می شود تا باردار شود. با این حال ، پنجره حاصلخیز شما – دوره ای که در آن روابط به احتمال زیاد منجر به بارداری خواهد شد – در واقع چهار تا پنج روز قبل از تخمک گذاری و نیز روزی که شما تخمک گذار خواهید شد . اسپرم می تواند تا پنج روز در بدن زن زندگی کند ( که به همین دلیل است که شما هنوز هم می توانید باردار شوید اگر با پایان دوره قاعدگی خود رابطه جنسی داشته باشید و یک چرخه کوتاه تر داشته باشید ).

بهترین زمان تخمک گذاری برای بارداریبهترین زمان تخمک گذاری برای بارداری

روزهای تخمک گذاری برای بارداری

برای زنانی که دوره های آن ها در یک چرخه منظم ماهانه قرار ندارند، زمان تخمک گذاری تغییر خواهد کرد، اما می توانید فرض کنید که در حدود دو هفته قبل از شروع دوره شروع تخمک گذاری. دکتر Dweck می گوید: “ اگر شما در یک چرخه شش هفته ای باشید، به جای دو هفته، پنجره شما برای باردار شدن به احتمال زیاد یک ماه خواهد بود. این از زمان قاعدگی تا تخمک گذاری است که تغییر می کند.

همچنین بخوانید:

محاسبه زمان تخمک گذاری بعد از پریود

آموزش دقیق ترین روشهای محاسبه روز تخمک گذاری در خانمها

تخمک گذاری خانم ها چه نشانه هایی دارد؟

درد تخمک گذاری در خانمها

جنسیت جنین با تعیین زمان رابطه جنسی در دوره تخمک گذاری

.

منبع : samatak.com