آکاایران: تغذیه مادران شیرده با 5 خوراکی مهم

آکاایران: تغذیه مادران شیرده با 5 خوراکی مهم

سیمرغ

برخی از خوراکی های و نوشیدنی هایی که می توانند به خصوص برای مادران شیرده مفید باشند. ما در این مقاله لیستی 5 تایی از بهترین خوراکی های مورد نیاز مادران شیرده را برای اطمینان از سلامت مطلوب مادر و نوزاد آماده کرده ایم.

بهترین خوراکی ها و نوشیدنی ها برای تغذیه مادران شیرده 

1.تغذیه ماردان شیرده با ماهی

تغذیه مادران شیرده با 5 خوراکی مهمتغذیه مادران شیرده با 5 خوراکی مهم

ماهی های چرب از قبیل سالمون یک وعدده غذایی عالی برای زمانی است که به نوزادتان شیر می دهید زیرا حاوی نوعی اسید چرب به نام DHA است که برای توسعه سیستم عصبی نوزاد ضروری است. ماهی های چرب همچنین می توانند به ثبات خلق و خوی مادران شیرده کمک کنند. کنترل این مورد بعد از تولد نوزاد از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا 10 تا 15 درصد مادران افسردگی پس از زایمان را تجربه می کنند.
با این حال کارشناسان پیشنهاد می دهند که زنان شیرده با اعتدال ماهی مصرف کنند زیرا احتمال وجود مقادیر بالای جیوه در ماهی ها وجود دارد که از طریق شیر ممکن است به بدن نوزادتان انتقال پیدا کند. برخی ماهی ها از قبیل ماهی تن tuna و شمشیرماهی swordfish نسبت به سایرین مقدار جیوه بالاتری دارند بنابراین بهتر است از مصرف آن ها اجتناب کنید.

2.تغذیه ماردان شیرده با تخم مرغ

تغذیه مادران شیرده با 5 خوراکی مهمتغذیه مادران شیرده با 5 خوراکی مهم

اگر ماهی خور نیستید، می توانید DHA را از تخم مرغ بدست آورید. بر اساس گزارش The Globe and Mail، تخم مرغ های امگا3 توسط مرغ  هایی تولید می شود که در رژیم غذایی شان بذر کتان flaxseed وجود داشته باشد. زمانی که مرغ ها با بذر کتان تغذیه شوند برخی از ترکیبات آن تجزیه شده و به DHA تبدیل شده و سپس به زرده تخم مرغ منتقل می شوند. بنابراین خوردن سفیده تخم مرغ به تنهایی این اثر را ندارد، همان طور که می دانید زرده تخم مرغ بهترین بخش تخم مرغ است.

3. تغذیه ماردان شیرده با انواع لوبیا و سبزیجات با برگ سبز